TMS – Tentinių Medžiagų Specialistai

Tentas – litavimo technologija naudojant aukšto dažnio įrangą

Tentas, tentiniai gaminiai, tentų gamyba, tentai – kitaip dar PVC – polivinilchloridas, tai medžiaga iš abiejų pusių padengta akrilo laku ir armuota poliesterio siūlais. Tentas priklausomai nuo paskirties gali būti nuo 450g/m² iki 1000 g/m² o esant reikalui galima ir dar didesnė gramatūra. Pačios žemiausios gramatūtos tentai naudojami reklamoms, birių produktų žemės ūkyje apdengimui, pradedant nuo 650 g/m² naudojimas pereina į lygį, kuriame gaminama: tekstilinė architektūra, auto tentai, uždangalai terasoms ir pavėsinėms, tentiniai angarai, tentai žemės ūkio technikai, tentiniai stogai ir kitos paskirties tentai. .

Tentas – neperšlampantis, nepelijantis, tvirtas, ilgaamžis, atsparus UV spinduliams, atitinka tarptautinius priešgaisrinius standartus, nepalaiko degimo, nereaguoja sandėliuojant chemines medžiagas, atsparus temperatūrų svyravimams ir nekeičia fizinių savybių prie -30/+70C, atsparus įtempimui nes yra elastingas, riebalus ir purvą atstumiantis. PVC entas gali būti gaminamas įvairios formos ir dydžio, todėl pritaikomumas platus ir apsiriboja tik fantazija ir išmone

Tentas neapribojamas išmatavimais, todėl galimas bet kokio dydžio gaminys. Tentai tarpusavyje lituojami keliais būdais, tai yra- aukštu dažniu arba karštu oru. Šiek tiek apie kiekvieną iš šių būdų.

Tentų litavimas aukštu dažnių tai kokybiškiausias ir aukščiausia įvertinimą turintis technologinis procesas. Lituojant tentus aukštu dažniu sujungimo vieta – siūlė, gaunasi itin tvirta ir patvarumo atžvilgiu net patvaresnė nei kad pats neapdirbtas tentas. Litavimas aukštu dažniu vyksta į elektrodą perduodant aukšto dažnio bangas kurios įkaitina visą paviršių tolygiai visoje plokštumoje, o pniaumatinis presas užtikrina itin kokybiška suspaudimą. Tentinių angarų, kupolų, paviljonų ir didesnių objektų gamybai vienareikšmiškai privalo būti naudojamas litavimas aukštu dažniu, nes tai užtikrina siūlių ilgaamžiškumą ir kokybiškumą, tuo pačiu atpigina galutinį produkto, ko pasekoje laimi klientas.

Litavimas karštu oru yra naudojamas remonto darbams ir nedideliems objektams, kur nėra didesnių apkrovų ir objekto ilgaamžiškumui nėra keliami jokie reikalavimai. Lituojant karštu oru tarp dviejų tento lakštų pučiamas karšto oro srautas ir įkaitintas tentas su volelio pagalba sulipdomas tarpusavyje. Toks procesas nereikalauja investicijų į įrangą, tačiau labai svarbus momentas yra žmogiškasis faktorius, nes neatsargiai lituojant siūlės ne tolygiai prakaitinamos, o kai kur net ir visai neprakaitinamos ko pasekoje jos ima atsilupinėti, leisti vandeni o veikiamos vėjo tiesiog praplyšta visai.

IŠVADA: jei ieškote tikrai ilgaamžio produkto, kuris neiškrės pikto pokšto suplyšdamas po metų ar kelių, rinkitės kokybišką gaminį pagaminta naudojant aukšto dažnio litavimo technologiją. Tai visiškai neišbrangina produkto, užtikrina kelis kartus o kartais ir net dešimt kartų aukštesnę kokybę.

Jei Jums reikalingas kokybiškas tentas susisiekite su mumis, jei turite klausimų apie jau nusižiūrėtą produktą klauskite, pakonsultuosime, kad išsirinktumėte kainą atitinkanti produktą.

Litavimas aukštu dažniu – tai technologija numeris vienas tentų gamybos srityje.