TMS – Tentinių Medžiagų Specialistai

Tekstilinė architektūra – kokie jos privalumai?

Tekstilinė architektūra – tai viena šiuolaikinės architektūros krypčių. Kaip prieš kelis šimtmečius egzistavo architektūriniai stiliai gotika ar klasicizmas, taip ir šiuolaikinio stiliaus atmaina galima laikyti tekstilinę architektūrą. Tiesa, čia naudojama ne tekstilė, o specialus audinys tentas. Tentai dažniau laikomi ne įprasta, bet statybine medžiaga. Ji po truputį tampa vis populiaresnė, mažai kuo nusileidžiančia įprastoms statybinėms medžiagoms. Anksčiau namų, kitų statinių statybose vyravo tokios medžiagos kaip akmuo, mediena, cementas, stiklas, metalas ir kt. Šiandien vis dažniau galima išvysti ir statinių, dengtų PVC tentais. Tekstilinė architektūra dažniau pritaikoma statant ar įrengiant laikinosios koncepcijos statinius: kavinukes po atviru dangumi ar stogelius greta kavinių, restoranų, viešbučių, pavėsines bei scenas koncertams, kitiems renginiams. Tentiniu audiniu gali būti dengiami ir oro uostų, stadionų ir kitų pastatų stogai. Kokiais privalumais pasižymi tentinis audinys, panaudojamas architektūroje?

  • Tik panaudojus tentinį audinį galima sukurti individualius, unikalius statinius, pavyzdžiui, lauko kavines su lenktu ar banguotu stogu.
  • Tentinis audinys gali būti įvairių spalvų, taigi harmoningai susilieja su aplinka.
  • Panaudojus tentą, galima sukurti prabangiai atrodantį statinį, kurio koncepcija – šiuolaikiška ir lengva.
  • Galima pagaminti tokį tentinį audinį, kuris būtų laidus šviesai, tačiau jis gali ir nepraleisti dienos šviesos.
  • Tentinis audinys yra ilgaamžis ir tarnauja net iki keliolikos metų ar dar ilgesnį laiką.

Kur šiandien dažniausia panaudojama tekstilinė architektūra? Panaudojus tekstilinės architektūros metodiką šiandien vis dažniau statomos lauko kavinės, pavėsinės bei skėčiai. Tentinis audinys dar dažniau panaudojamas pastatams, pastogėms apipavidalinti. Iš tento kuriami įvairiausi aplinkos akcentai. Kaip jau buvo minėta šio straipsnio pradžioje, tentais dengiami ir didelių statinių – oro uostų, amfiteatrų, stadionų – stogai. Tai nebrangi ir pateisinanti savo vardą medžiaga.Susisiekite su mumis ir mes padėsime Jums išsirinkti ir pritaikyti šiuos individualius gaminius prie Jūsų turimų objektų arba sukursime nauja įvaizdį. Tekstilinė architektūra – tai puikus būda išsiskirti iš pilkos masės ir pritraukti daugiau dėmesio ir klientų.